Nowości

DRZWI STALOWE PRZECIWPOŻAROWE EI 30 ORAZ EI 60 – ZMIANY W PRODUKTACH PORTA

W każdym domu bezpieczne drzwi są niezmiernie istotne – chronią domowników oraz wnętrze domu przed działaniem niekorzystnych czynników takich jak utrata ciepła, kradzieżami i włamaniami czy rozprzestrzenianiem się ognia. Wszystkie elementy tworzące konstrukcję drzwi PORTA STEEL (zawiasy, zamki, wkładki patentowe, uszczelki i ościeżnice) cechuje bardzo wysoki poziom jakości, potwierdzony stosownymi certyfikatami.

Produkt Porta steel cechy

Poszukując nowych rozwiań, które pozwalają nam udoskonalać te produkty przygotowaliśmy nowy rodzaj zawiasów w drzwiach stalowych przeciwpożarowych EI 30 oraz EI 60.

CO SIĘ ZMIENIA I OD KIEDY?

Dotychczas elementy zawiasów zarówno w skrzydle jak i w ościeżnicy były wspawane i nie miały dodatkowej możliwości regulacji. Zgodnie z Państwa oczekiwaniem zmieniamy je na zawiasy przykręcane. Uwaga: cena nie ulega zmianie.

Zmiany są wprowadzone:
– dla drzwi EI 30 
– dla drzwi EI 60

NOWE ZAWIASY – NOWE MOŻLIWOŚCI
REGULACJA NA WYSOKOŚCI
Zawias nośny jest wyposażony w regulację +/-3 mm na wysokości, której można dokonać poprzez pokręcanie trzpieniem zawiasu przy pomocy klucza imbusowego.

Nowe zawiasy drzwi stalowe ppoż Porta

MOCOWANIA DAJĄCE MOŻLIWOŚĆ WYMIANY ZAWIASÓW
Części skrzydłowe zawiasów są mocowane do skrzydła za pomocą trzech wkrętów M6, które dają możliwość ewentualnej wymiany (części ościeżnicowe bez zmian są spawane do profilu ościeżnicy).

WIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ I POWTARZALNOŚĆ USTAWIENIA ZAWIASÓW W SKRZYDLE Wzmocniona konstrukcja płetwy mocującej (przykręcanej) części skrzydłowej zawiasów co poprawia wytrzymałość i powtarzalność ustawienia zawiasów w skrzydle.

DOMYKANIE DRZWI BEZ SAMOZAMYKACZA
Komplet zawiasów na skrzydło składa się z zawiasu nośnego i zawiasu sprężynowego, który umożliwia domykanie skrzydła bez dodatkowego samozamykacza.

Dodatkowe informacje:
– Poszerzony wyłóg ościeżnicy EI 30 na 45 mm (dotychczasowy wymiar- 30 mm), który pozwala na przykręcanie ramienia /szyny samozamykacza
– Dodatkowe kotwy pod dolnym zawiasem wzmacniające mocowanie do ściany
– Zmiana zamka na kierunkowy do współpracy z elektrozaczepami. Otworowanie pod nowy zamek jest kompatybilne z zamkami z funkcjami panicznymi z oferty PORTA.

Przypominamy Państwu również zalety drzwi przeciwpożarowych Porta:

Metalowe drzwi przeciwpożarowe Porta szczegóły

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *