Nowości

Drzwi Porta w kolorze roku 2022 – PANTONE 17 – 3938 Very Peri

Porta PANTONE Very Peri

Po dwóch bardzo intensywnych latach ogłoszenie nowego Koloru Roku PANTONE 17 – 3938 Very Peri było niezwykle ekscytujące.

Pantone ogłosił nowy kolor 8 grudnia podczas wydarzenia artystycznego w ArtTech House w Nowym Jorku.
A nowy kolor Very Peri na 2022, to pierwszy kolor roku stworzony specjalnie na tę okazję.
Podkreśla, jak zmieniło się nasze życie wraz z pandemią i jak nasza zbiorowa kreatywność wznosi się obecnie na nowe wyżyny.
Wszystkie dotychczasowe kolory zostały wybrane spośród tych już obecnych w systemie Pantone.

System dopasowywania kolorów Pantone

System dopasowywania kolorów to najważniejszy system dopasowywania kolorów na świecie. System powstał w 1963 roku, aby rozwiązać złożone problemy związane z dopasowaniem kolorów w branży poligraficznej.
Wkrótce Pantone stał się najłatwiejszym sposobem kategoryzowania, komunikowania i dopasowywania kolorów za pomocą katalogu kolorów w formacie wachlarzowym.
Każdemu kolorowi, w każdym tonie i odcieniu, nadano numer, aby go sklasyfikować. Pantone dosłownie napisał książkę o dopasowywaniu kolorów.
Od ponad 40 lat Pantone dostarcza systemy dopasowywania kolorów nie tylko dla branży projektowej, ale także dla producentów farb, tekstyliów i tworzyw sztucznych.

Instytut Kolorów Pantone

Instytut Pantone Color zapewnia projektantom, marketerom, twórcom i markom możliwość współpracy i budowania silnych tożsamości kolorystycznych.
Jako wiodący system dopasowywania kolorów, ich wiedza o kolorach nie ma sobie równych. Są ekspertami od wpływu koloru nie tylko na design produktów ale także na nastroje i decyzje zakupowe klientów.

Kolor Roku

W 2000 roku Pantone Color Institute stworzył Pantone Color of the Year jako koncepcję wyznaczającą trendy dla brandingu, marketingu i całej społeczności kreatywnej.
Wprowadzenie Koloru Roku Pantone potwierdziło, że Instytut Pantone Color jest liderem we wszystkich kwestiach związanych z kolorem.
Nic więc dziwnego, że Kolor Roku Pantone spodziewany jest w grudniu każdego roku. W tym roku zwiększyli ekscytację nowym kolorem, publikując serię poprzednich kolorów na puszkach po napojach na Instagramie.

Jak kolor roku wpływa na trendy marketingowe?

Instytut Pantone Color bada trendy kolorystyczne w ciągu roku, aby wybrać kolejny kolor roku Pantone. Uwzględniają wszystkie aspekty społeczne: modę, marketing, media społecznościowe, a nawet politykę. Odcień wybrany jako Kolor Roku staje się coraz bardziej wpływowy w rozległym świecie designu i marketingu marki.
Pierwszy Kolor Roku został wybrany w 2000 roku, ale dopiero w 2007 roku prognozowanie trendów kolorystycznych zaczęło żyć własnym życiem. Obecnie, gdy ogłaszany jest nowy kolor, Pantone oferuje miłośnikom kolorów szereg inspirujących produktów i palet kombinacji kolorów zaprojektowanych specjalnie z myślą o odpowiednim kolorze.
Setki marek podejmują się zadania zaprojektowania produktów z Kolorem Roku. Podkreśla to znaczenie tego, jak ważna i wpływowa jest prognoza trendów kolorystycznych Pantone.

Czym jest Veri Peri?

Very Peri to barwinek niebieski z fioletowo-czerwonymi odcieniami, który łączy konsystencję niebieskiego z ekscytacją czerwieni. Ten nowy kolor został stworzony specjalnie jako sposób na ucieleśnienie osobistej kreatywności i pomysłowości.
Po dwóch latach intensywnych zmian w Very Peri chodzi o nową osobistą rzeczywistość dla wszystkich.

Porta PANTONE

Ogranicza nas tylko wyobraźnia!
Producent drzwi, firma Porta postanowiła w ramach oferty kontraktowej dać swoim klientom możliwość szerokiej możliwości wykorzystania Koloru Roku 2022 PANTONE 173938 Very Peri (kolor zbliżony do NCS S3050 R70B).
Po więcej szczegółów i w celu złożenia zamówienia specjalnego na drzwi w tym kolorze zapraszamy klientów do naszego salonu lub odwiedzenia zakładki >>> Kontakt <<<

 

Zobacz też więcej produktów z oferty Porta Drzwi

Drzwi wewnętrzne PORTA (52)

Drzwi zewnętrzne wejściowe PORTA (3)

Drzwi techniczne PORTA (11)

Drzwi do bloku PORTA (7)

Back to list

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.